گواهینامه‌ها

مدرسه کوچینگ ویز همگام با شعب دیگر این مدرسه در سراسر دنیا و همسو با ۸ شایستگی ICF، آموزش‌هایش را در سطح استانداردهای جهانی به فراگیران ارائه می‌دهد. این آموزش‌ها به فراگیران امکان می‌دهد تا با گذراندن این دوره‌ها، مدارک و اعتبارنامه‌های بین‌المللی دریافت کنند و وارد بازار کار کوچینگ در سطح بین‌المللی شوند.

فارغ‌التحصیلان مدرسه کوچینگ ویز پس از گذراندن دوره‌های تکمیلی و آموزشی ویژه، واجد شرایط دریافت گواهینامه‌های بین‌المللی شده که از سوی مدرسه صادر می‌شوند.

فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF)

فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF) در سال ۱۹۹۵ با هدف اعتبار بخشیدن به یک حرفه نوظهور و ایجاد امکان ارتباط میان کوچ‌ها در سراسر جهان تأسیس شد. در ۲۷ سال گذشته، ICF تبدیل به یکی از بزرگترین سازمان‌ها و مرجع کوچ‌های حرفه‌ای و آموزش دیده در جهان شده و صدای پیشرویی برای جامعه جهانی کوچینگ بشمار می‌رود.

از زمان تأسیس تا به امروز، اعتباربخشی برای موفقیت صنعت کوچینگ حیاتی بوده است. به ویژه در جهت دستیابی به اعتبارنامه‌های ICF، که استاندارد طلایی صنعت کوچینگ برای کوچ‌های حرفه‌ای در سراسر جهان است. چگونگی گذراندن دوره‌های آموزشی و فراگیری مفاهیم کوچینگ بخشی از این استانداردها را تشکیل می‌دهد. بر این اساس ICF دو نوع اعتبارسنجی دارد: 

تأییدیه مدارس آموزش کوچینگ

اعتبارسنجی مستقیم کوچ‌ها

تأییدیه مدارس آموزش کوچینگ

ICF معتقد است هرچه آموزش بهتر باشد، کوچ‌های بهتری تربیت خواهند شد. به همین دلیل مدارسی که مایل به دریافت تأییدیه از ICF هستند، تحت نظر این فدراسیون فعالیت می‌کنند. این مدارس بیشترین هماهنگی را با بخش اعتبارسنجی برنامه‌های آموزشی ICF دارند. در این راستا، مدارس آموزش کوچینگ که مایل به برگزاری دوره‌های کوچینگ تحت نظر ICF هستند، در سه سطح دسته‌بندی شده‌اند: 

این سطح شامل حداقل ۶۰ و حداکثر ۱۲۴ ساعت آموزش کوچ حرفه‌ای و یا دیگر مهارت‌های کوچینگ است.
مدارس این سطح می‌توانند مدرک LEVEL 1 را صادر کنند.

این سطح شامل حداقل ۱۲۵ و حداکثر ۱۷۵ ساعت آموزش کوچ حرفه‌ای و یا دیگر مهارت‌های کوچینگ است.
مدارس این سطح می‌توانند مدرک LEVEL 2 را صادر کنند.

این سطح برای ۷۵ ساعت یادگیری و به عنوان آموزش معتبر مدرک LEVEL 3 تعیین شده است.

CE_Level1_Level2

مدرسه کوچینگ ویز 

از مدارس LEVEL 1 و LEVEL 2 بشمار رفته و مجوز صدور مدرک برای دوره‌های کوچ حرفه‌ای خود را دارد.

اعتبارسنجی مستقیم کوچ‌ها

ICF برای اعتبارسنجی کوچ‌ها (آموزش دیده در دوره کوچ حرفه‌ای) سه سطح اعتبارنامه صادر می‌کند، برای دریافت هر یک از اعتبارنامه‌های زیر به موارد زیر نیازمندید:

ACC

(Associate Certified Coach)

PCC

(Professional Certified Coach)

MCC

 (Master Certified Coach)

تمدید اعتبارنامه‌های ICF

از آنجا که آموزش تکمیلی و مستمر از شایستگی‌های اصلی هر کوچ است، ICF جهت تمدید اعتبارنامه‌ها، به ۴۰ ساعت گذراندن دوره با مدرک CCE را اجباری کرده است.

لازم به ذکر است که برای گرفتن هر یک از اعتبارنامه‌ها از ICF، نیاز است هزینه‌های جداگانه‌ای به ICF، و نه مدرسه کوچینگ ویز، پرداخت کنید.