مقالات

مقاله‌های بروز در مورد کوچینگ از سوی تیم مترجمان و فارغ‌التحصیلان مدرسه تهیه و در دسترس همگان قرار می‌گیرند.

کیفیت‌‌‌های رایج رهبری مثل هوش، سختکوشی، اراده و طراحی چشم‌انداز، برای موفقیت لازم بوده اما کافی نیستند. رهبران موثر واقعی، با درجه بالایی از هوش هیجانی شناخته می‌شوند که شامل خودآگاهی، خودتنظیمی، انگیزش، همدردی و مهارت اجتماعی است.
کوچ‌ها دانش و تخصص لازم را برای همراهی با آدم‌های حرفه‌ای برای غلبه بر موانع شخصی و رسیدن به اهداف حرفه‌ای دارند. شما می‌توانید یک کوچ در کنار خود داشته باشید تا به شما کمک کند مهارت‌های خود را اصلاح کنید و به اهداف و خواسته‌های خود برسید. در شرکت‌هایی هم که برای رشد شغلی ارزش و اهمیت قائل هستند، برای کمک به اعضا تیم خود در پیشرفت حرفه‌ای از یک کوچ کمک می‌گیرند. درک کارآمدی کوچینگ در محل کار می‌تواند به شما در اینکه تصمیم بگیرید آیا برای تیم شما مناسب است یا خیر، مفید باشد.
اگر همواره احساس غرق‌شدگی دارید و با شفافیت دست و پنجه نرم می‌کنید، یا در چرخه معیوبی از رفتارهای خود‌تخریبی گرفتار شده‌اید، شاید وقت آن رسیده باشد که از یک متخصص کمک بگیرید. سوال این است که چگونه بفهمیم کدامیک از تخصص‌ها برای نیازهای شما مناسب است. کدام بهتر است، یک کوچ زندگی یا یک تراپیست و درمانگر؟ در اینجا مواردی را بررسی می‌کنیم که برای انتخابی صحیح در جهت بازگرداندن شما به مسیر درست زندگی وجود دارد.
اگر درباره رهبری سازمان بخواهید در ذهن خود فقط یک نکته را در نظر بگیرید، به¬خاطر داشته باشید انگیزه‌بخش¬ترین شرایطی که افراد در محیط کار می‌توانند تجربه ¬کنند، پیشرفت در اموری است که از نظر آن¬ها معنادار است. اگر شغل شما شامل رهبری دیگران است، پیچیدگی¬های آن واضح است: مهم¬ترین کاری که هر روز می¬توانید انجام دهید، کمک به اعضای تیم¬ خود در پیشرفت در یک کار معنادار است.
در زبان فرانسه کلمه پاسچر (posture) در حوزه کوچینگ به معنی طرز تفکر، ذهنیت، مایندست و نگرش اتخاذ شده، برای دادن تصویری از خود، استفاده می‌شود. پاسچر کوچ، نگرش حرفه‌ای از جنس توجه و حضور در کوچینگ است.
رعایت چند نکته هنگام درخواست کمک در محیط کار، بدون اینکه به اعتبار شما خدشه‌ای وارد کند، می‌تواند تفاوت بزرگی در بهره‌وری شما ایجاد کند. البته برای بیشترین تاثیرگذاری ممکن، ابتدا مطمئن شوید که آیا سوال شما ارزش پرسیدن دارد. هنگامی که سوالی دارید که پرسیدن آن منطقی به نظر می‌رسد، گام بعدی این است که راهی که کمترین مزاحمت را برای دیگران داشته و همچنین موثرترین نتیجه را برای شما به همراه دارد، برای نزدیک شدن به افراد دیگر پیدا کنید. وقتی نوبت به پرسیدن سوال می‌رسد، نحوه پرسیدن می‌تواند به اندازه محتوای سوال شما مهم باشد. صرفا سوال خود را نپرسید؛ تمام کارهای دشواری را که قبل از درگیر کردن افراد دیگر، برای حل مسئله خود انجام داده‌اید را هم با آنها در میان بگذارید.
به عنوان یک رهبر، ممکن است در زمینه کاری خود متخصص و شاید یک یا دو مدرک تحصیلی هم داشته باشید. حتی ممکن است ایده‌های نوآورانه زیادی که به استحکام آینده شرکت می‌تواند کمک کند، نیز داشته باشید. اما اگر نتوانید این ایده‌ها را به شیوه‌ای معنادار به کارکنان و مشتریان خود منتقل کنید، دامنه اثرگذاری شما محدود خواهد شد...
کوچینگ شغلی است که در آن کوچ درک عمیقی از اصول موفقیت و کاربرد آنها دارد. یک لایف کوچ یا کوچ زندگی مراجعان را همراهی می‌کند تا بتوانند این اصول را در زندگی حرفه‌ای و شخصی خود به کار گیرند. افزون بر این، کوچینگ زندگی می‌تواند به مراجعان در مواجهه با استرس و اضطراب کمک کند.
خردجمعی اشاره به این ایده است که گروه‌های بزرگ از عامه مردم به طور جمعی در هنگام حل مسائل، تصمیم‌گیری، نوآوری و پیش‌بینی، هوشمندانه‌تر از افراد حرفه‌ای هستند که به صورت انفرادی عمل می‌کنند.